Brzydkie zęby

Jeżeli Pacjent decyduje się na wizytę u stomatologa, gdy pojawiły się dolegliwości, to niestety oznacza to, iż zwlekał zbyt długo z wizytą. W tym momencie nie ma już chwili do stracenia, tylko należy zaplanować odpowiednie leczenie, które pozwoli na uratowanie naturalnego zęba / zęby własne.

W wielu gabinetach jedyne dwa zabiegi, które oferują przy wystąpieniu próchnicy początkowej, to fluoryzacja oraz borowanie i odbudowa kompozytem.

W przypadku wcześniejszego wykrycia próchnicy możliwe jest znacznie mniej inwazyjne działanie, które może pomóc osobą w każdym wieku.

Jest jednak skuteczna, dużo lepsza alternatywa – zabieg z wykorzystaniem systemu Icon. Jest to nowoczesne podejście do przeciwdziałania próchnicy początkowej bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba. Leczenie odbywa się podczas jednej wizyty bez borowania i bez konieczności stosowania znieczulenia – równocześnie oznacza, to znacznie mniejsze ryzyko powikłań i szybką rekonwalescencję.

Inteligentne składniki (infiltrant – bardzo płynna żywica), przenikają do próchnicy szkliwa dzięki siłom kapilarnym. W ten sposób mogą skutecznie blokować drogi dyfuzji do próchnicy kwasom kariogennym, zamykając początkową próchnicę w trudno dostępnych obszarach proksymalnych i powierzchniach gładkich zębów. Bez borowania.