Zamykanie zatoki szczękowej

W naszej praktyce zapewniamy naszym pacjentom kompleksowe leczenie. Pozwala nam na to między innymi możliwość przeprowadzania wszystkich zabiegów w naszej praktyce i ustalenia najbardziej efektywnych rozwiązań prowadzących do osiągnięcia pięknego uśmiechu u pacjentów.

Dbając o najlepszy rezultat indywidualnego planu leczenia, czyli piękny uśmiech i estetyczny efekt końcowy, od wielu lat wykonujemy w naszej praktyce zabiegi chirurgiczno–stomatologiczne, które poprzedzają często leczenie implantologiczne. Zabieg podniesienia dna zatoki stosujemy w przypadku implantów zębów od czwórki do siódemki dla zębów górnych (oraz w przypadku całkowitego bezzębia).

Jest to konieczne w sytuacjach tak zaplanowanych działań, gdyż po usunięciu zębów bocznych dochodzi do szczególnie szybkiego zaniku kości. Podczas zabiegu zamykania dna zatoki szczękowej, dno zatoki podnosi się w celu odbudowy koron górnych zębów zakładanych na implanty. Wykonywanie samego zabiegu polega na odtworzeniu kości przez okno w bocznej ścianie szczęki i umieszczeniu sztucznej kości w miejscu powstałej przestrzeni.

Etap gojenia implantów, wprowadzonych z zastosowaniem podniesienia dna zatoki szczękowej, przebiega zwykle bez powikłań. Wszystkie z zabiegów chirurgiczno-stomatologicznych przeprowadzamy bezpośrednio w praktyce Stomatologia M&M przestrzegając restrykcyjnie norm higienicznych oraz wykorzystując najwyższej jakości sprzęt i materiały.

W naszym gabinecie specjalistą w tej dziedzinie jest:

Dr Tomasz Fałkowski - Warszawa

Tomasz Falkowski

lekarz dentysta

Założyciel i Prezes Kliniki S.TOM, twórca pierwszego gabinetu wielospecjalistycznego w Warszawie. Ukończył wydział stomatologii w Warszawie w roku 1980.

Więcej informacji

W latach 1981-1990 pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Medycznej w Warszawie. Nauczyciel kilku pokoleń stomatologów–prowadzi kursy w zakresie implantologii. Wieloletni mentor i trener Central European Implant Academy. Prekursor w psychoterapii m.in w leczenia dentofobii.

Początkowo specjalizował się w leczeniu dzieci, obecnie specjalizuje się w implantoprotetyce, chirurgii stomatologicznej i plastycznej jamy ustnej.

Facebook