Leczenie przyzębia Warszawa

W ciągu ostatnich lat coraz częściej w naszej praktyce Stomatologia M&M pojawiają się pacjenci z chorobami przyzębia i dziąseł. Choroby przyzębia, czyli tkanki otaczającej zęby i utrzymującej je na miejscu, to przewlekłe bakteryjne infekcje, która powodują utratę kości utrzymującej zęby.

Cała grupa chorób przyzębia m.in. zapalenie dziąseł i paradontoza, są bardzo poważnymi infekcjami, które bez profesjonalnego leczenia doprowadzają do utraty zębów.

Choroba przyzębia może dotknąć jeden ząb, kilka lub wszystkich zęby. Choroba rozpoczyna się wraz z pojawieniem się płytki bakteryjnej, czyli białego osadu na zębach. Osad powoduje zapalenie dziąseł. Zapalenie dziąseł jest spowodowane przez niewłaściwą higienę jamy ustnej. Jest to choroba odwracalna dzięki profesjonalnemu oczyszczeniu zębów i poprawie szczotkowania.

Najczystszymi objawami jest:

  • zaczerwienienie,
  • łatwe krwawienie podczas szczotkowania.

Objawy te powodują dolegliwości bólowe, ale są one niewielkie. W zależności od zaawansowania leczenie polega na uzgodnieniu i przeprowadzeniu indywidualnego planu leczenia i higienizacji. Po przeprowadzonym leczeniu pełnego cyklu leczenia w naszym gabinecie, przywracamy piękny uśmiech pacjentom, przez wykonanie niezbędnych zabiegów protetycznych.