Zapalenie dziąseł

Wielokrotnie w naszej praktyce pojawiają się pacjenci cierpiący z powodu krwawienia z dziąseł. Należy pamiętać, że nieleczenie krwawienia z dziąseł może prowadzić do szeregu komplikacji zdrowotnych. Staramy się zawsze przedstawić naszym pacjentom, że stawką poddania się leczeniu jest tu nie tylko piękny uśmiech, ale także nasze zdrowie i życie.

Jeśli nasze dziąsła podczas szczotkowania zębów często krwawią lub podczas szczotkowania towarzyszy nam ból dziąseł, to powinniśmy odebrać to jako sygnał alarmowy – najwyższy czas wybrać się do stomatologa. Jeśli wizyta nastąpiła szybko w naszej praktyce, to pacjentów z krwawieniem z dziąseł w przeważającej większości przypadków udało nam się całkowicie wyleczyć. Przyczyn krwawienia z dziąseł może być kilka, co potwierdza nasze wieloletnie doświadczenie. Najczęstszą przyczyną jest niewłaściwa higiena jamy ustnej – nieprawidłowe szczotkowanie zębów czy brak nitkowania.

Spotykamy się też z przypadkami, że pacjenci sami doprowadzają do krwawienia z dziąseł poprzez zbyt agresywne szczotkowanie zębów, choć w tym przypadku jest to zwykle tylko krótkotrwały objaw.

Jednak spotykamy się także z poważniejszymi powodami do niepokoju, bowiem do krwawienia może dochodzić z powodu nieprawidłowo wykonanych prac estetycznych – źle założonych koron, licówek lub parodontozy. Dokładną diagnozę przeprowadzamy już w trakcie jednej wizyty w naszej praktyce.