Korony i mosty

Jednym często stosowanym estetycznym uzupełnieniem protetycznym w naszej praktyce są korony porcelanowe z dobranym idealnie kolorem, które odtwarzają w sposób naturalny kolorystykę zębów własnych. Stosowane przez nas korony posiadają funkcję i kształt zęba, a ponadto zabezpieczają ząb przed uszkodzeniem czy dalszym zniszczeniem.

Korony wykonujemy tylko wówczas, gdy pacjent posiada własny dobry korzeń zęba. Korony wykonujemy w celu pokrycia zębów, które zostały osłabione przez ubytki lub znaczną ilość wypełnień.

Również zęby poważnie zniszczone ubytkami bądź urazami, wyszczerbione, przebarwione lub przekrzywione staramy uratować przez zastosowanie koron. Korony stosujemy również, jeśli to konieczne po zakończeniu leczenia kanałowego lub po pęknięciu bądź złamaniu zęba.

Najczęściej stosujemy korony licowane porcelaną lub kompozytem, a także pełnoceramiczne lub metalowe. Natomiast trwałość koron jest zróżnicowana, w zależności od poziomu higieny jamy ustnej.
Nowością są korony oraz mosty pełnoceramiczne i cyrkonowe, które nie posiadają szkieletu metalowego. Dają one znakomitą przezierność i załamania światła odpowiadające naturalnym tkankom zęba. W związku z wyjątkowo korzystnym efektem estetycznym polecane są szczególnie w odcinku przednim.

W naszym gabinecie specjalistą w tej dziedzinie jest:

Dr Magdalena Cieślikowska - Warszawa

Magdalena Cieślikowska

lekarz dentysta, właściciel praktyki

Studia stomatologiczne ukończyła w roku 2003 w Warszawie. W swojej karierze lekarza stomatologa zetknęła się z różnymi obszarami stomatologii, ale dopiero protetyka przerodziła się z zawodu w prawdziwą pasję. 

Więcej informacji

Długo by wyliczać wszystkie kursy z tego obszaru, jakie odbyła. W naszej placówce zajmuje się planowaniem leczenia oraz jego realizacją w obszarze protetyki.

Prywatnie jest praktyczną pasjonatką sportów (głównie bieganie i narty) oraz szczęśliwą żoną i matką dwójki cudownych dzieci.

[nggallery id=18]

Magdalena Cieślikowska - ZnanyLekarz.pl

Dr Tomasz Fałkowski - Warszawa

Tomasz Falkowski

lekarz dentysta

Założyciel i Prezes Kliniki S.TOM, twórca pierwszego gabinetu wielospecjalistycznego w Warszawie. Ukończył wydział stomatologii w Warszawie w roku 1980.

Więcej informacji

W latach 1981-1990 pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Medycznej w Warszawie. Nauczyciel kilku pokoleń stomatologów–prowadzi kursy w zakresie implantologii. Wieloletni mentor i trener Central European Implant Academy. Prekursor w psychoterapii m.in w leczenia dentofobii.

Początkowo specjalizował się w leczeniu dzieci, obecnie specjalizuje się w implantoprotetyce, chirurgii stomatologicznej i plastycznej jamy ustnej.