Chirurgia

Lakowanie, czyli uszczelnianie bruzd polega na pokryciu bruzd i zagłębień w zębach stałych specjalnym lakiem, aby chronić zęby przed próchnicą. Lakowanie jest bardzo efektywnym zabiegiem, który stosujemy u małych pacjentów bardzo często w naszym gabinecie.

Dzięki doświadczeniu i szkoleniom nasz personel zabieg ten wykonuje zgodnie z najnowszymi procedurami i korzysta z najwyższej jakości komponentów i materiałów. Lakowanie jest zabiegiem zapobiegającym próchnicy i chroniącym zęby w miejscach, które bardzo trudno wyczyścić.

Zabieg uszczelniania skierowany jest głównie do dzieci i powinien być przeprowadzony do 3 miesięcy od wyrżnięcia zęba. Uszczelnia się przedtrzonowce i trzonowce stałe (najbardziej zagrożone próchnicą są szóstki), a także zagłębienia górnych bocznych siekaczy stałych.

Skuteczność prawidłowo przeprowadzonej metody lakowania bruzd jest wysoka. Redukcja próchnicy (do ok. 90%), uzależniona jest od utrzymania się materiału uszczelniającego, dlatego konieczna jest kontrola laku, ponieważ cienka warstwa może się zetrzeć pod wpływem sił żucia.