Invisalign

Niewidoczna, nowoczesna ortodoncja!

invisalign

Od początku badań w zakresie ortodoncji skupiano się głównie na znalezieniu skutecznych metod poprawy uśmiechu po zakończeniu leczenia. Nie zważano jednak na to, że sam proces wymagał nieestetycznych rozwiązań, a nawet testowano aparaty na zęby, które wymagały mocowania wokół głowy Pacjenta!

XXI wiek przyniósł wiele zmian i udało się wreszcie połączyć skuteczność leczenia z komfortem Pacjenta i praktycznie niewidocznym przejściem przez wszystkie etapy ortodoncji.

Tak powstał system Invisalign, którego producent od 2000 roku zaczął szerzyć świadomość w Gabinetach stomatologicznych o rewolucyjnym rozwiązaniu, które miało na zawsze odmienić oblicze ortodoncji. Obecnie system cieszy się ogromną popularnością na całym świecie (ponad 11 milionów przypadków przeprowadzonego leczenia)!

Zobacz, jak działa system Invisalign

Korzyści nakładek Invisalign

Czas leczenia:
Leczenie systemem Invisalign trwa znacznie krócej niż w przypadku klasycznego leczenia ortodontycznego. Drobne wady można skutecznie skorygować już w kilka miesięcy, a średni czas leczenia oscyluje w zakresie od 6 do 12 miesięcy. Pierwsze efekty widoczne są zazwyczaj już po miesiącu noszenia przezroczystych nakładek.

Komfort Pacjenta:
Rozwiązanie oparte na niewidocznych i łatwo zdejmowalnych nakładkach całkowicie eliminuje wady klasycznej ortodoncji. Nie ma dyskomfortu związanego z pozostawaniem resztek pokarmu w okolicach zamków, bo do jedzenia po prostu ściągamy aparat – jak w przypadku aparatów ruchomych.
Nie ma też bolesnych doznań z ranieniem dziąseł, języka, czy też warg i policzków, ponieważ materiał, z którego wykonane są nakładki (SmartTrack) jest specjalnie obrabiany do postaci, w której jest gładki i powoduje podrażnień. Jedyny dyskomfort jaki może się pojawić w leczeniu systemem Invisalign, to niewielki ból na początku leczenia – w momencie, gdy rozpoczyna się działanie systemu na położenie naszych zębów.

Estetyka i bezpieczeństwo:
Najważniejszym argumentem dla wielu Pacjentów jest to, że leczenie nie będzie widoczne. Dzięki temu, iż nakładki są indywidualnie dopasowane cyfrowo i wykonane są z przezroczystego materiału są praktycznie niewidoczne dla otoczenia. Z perspektywy lekarza najważniejsze jest jednak to, że system jest w pełni bezpieczny, sprawdzony i poparty wieloma badaniami i atestami.

Czy Invisalign jest dla wszystkich?

Ortodoncja Invisalign Warszawa

System jest przewidziany dla osób w wieku od nastu lat. Jednak w zależności od zastanych warunków może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Pacjenci decydując się na leczenie ortodontyczne chcą poznać wady i zalety każdego systemu – jest to oczywista sprawa, ponieważ rynek nasycony jest szeroką gamą rozwiązań.

Należy pamiętać, że przed decyzją o formie leczenia konieczna jest konsultacja ortodontyczna w trakcie której omawiane są możliwości oraz bezpieczeństwo oferowanych systemów – tak powstaje plan leczenia, który jest realizowany pod nadzorem Lekarza Ortodonty.

Piękny uśmiech, to pewność siebie i dobre samopoczucie!

Zaufaj nam i uzyskaj swój wymarzony uśmiech!

Stomatologia M&M

ul. św.Bonifacego 70 lok. U-5,
02-936 Warszawa

Rejestracja online: Umów się na wizytę
Godziny pracy: Poniedziałek – Piątek: 8.oo – 20.oo
Rejestracja: +48 690 844 690
email: gabinet@stomatologiamm.pl

Formularz kontaktowy

W naszym gabinecie specjalistą w tej dziedzinie jest:

Dr Katarzyna Dworak-Stępień - Warszawa

Katarzyna Dworak-Stępień

lekarz dentysta

Absolwentka Wydziału Stomatologicznego Akademii Medycznej w Warszawie.

Wieloletni pracownik Wojewódzkiego Centrum Stomatologii Poradni Ortodoncji.
Uczestnik kilkudziesięciu kursów ortodontycznych prowadzonych przez światowej sławy wykładowców.

Więcej informacji

Ukończyła kursy zakresu leczenia systemem Damona oraz Stright Wire.

Otrzymała platynowy certyfikat ukończenia kursów Dr Tiziano Baccetti
Zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci oraz dorosłych.

Facebook