Wydłużanie koron klinicznych

wydłużanie korony

Staramy się, aby w naszej praktyce gama wykonywanych przez nas zabiegów chirurgiczny pozwalała, na pełne i kompleksowe leczenie naszych pacjentów.

Zabieg wydłużenia koron klinicznych jest przeprowadzany dla uzyskanie jak najlepszej retencji, czyli utrzymania, jak i szczelności wypełnień oraz koron protetycznych.

Głównym zadaniem przeprowadzanego w naszej praktyce zabiegu jest również odsłonięcie poddziąsłowych ubytków próchnicowych, a także poprawa estetyki (doprowadzenie do idealnej proporcji estetyki białej i czerwonej) i ułatwienia dostępu w celu wykonania zabiegów higienicznych.

Często wydłużenie korony klinicznej jest jedynym rozwiązaniem na poprawne dotarcie do obszarów zębów objętych stanem zapalnym (bakteriami).

W sytuacjach, kiedy konieczne jest wykonanie plastyki dziąseł proces leczenia polega na usunięciu części dziąsła, a w razie potrzeby również części kości.

W naszym gabinecie specjalistą w tej dziedzinie jest:

Dr Tomasz Fałkowski - Warszawa

Tomasz Falkowski

lekarz dentysta

Założyciel i Prezes Kliniki S.TOM, twórca pierwszego gabinetu wielospecjalistycznego w Warszawie. Ukończył wydział stomatologii w Warszawie w roku 1980.

Więcej informacji

W latach 1981-1990 pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Medycznej w Warszawie. Nauczyciel kilku pokoleń stomatologów–prowadzi kursy w zakresie implantologii. Wieloletni mentor i trener Central European Implant Academy. Prekursor w psychoterapii m.in w leczenia dentofobii.

Początkowo specjalizował się w leczeniu dzieci, obecnie specjalizuje się w implantoprotetyce, chirurgii stomatologicznej i plastycznej jamy ustnej.

Facebook