Profilaktyka

Prawidłowa profilaktyka próchnicy pozwala osiągnąć najlepsze efekty w postaci zdrowego uzębienia. Odpowiednia higiena jamy ustnej i dieta nie zawsze są wystarczające. Do zachowania zdrowych zębów i dziąseł niezbędne są regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym.

Zabiegi, które wykonujemy podczas wizyt profilaktycznych, przeciwdziałają rozwojowi bakterii, które powodują powstawaniu kamienia czy paradontozy. Kamień zawiera liczne bakterie odpowiedzialne między innymi za przykry zapach z ust, a zła higiena znacznie przyśpiesza jego powstawanie. W trakcie wizyty profilaktycznej usuwamy kamień nazębny, wykorzystując do tego celu ultradźwięki (scaling).

Skaling to zabieg usunięcia kamienia nazębnego i regularne wykonywanie tego zabiegu przeciwdziała paradontozie. W naszej praktyce scaling wykonujemy z wykorzystaniem specjalnego urządzenia ultradźwiękowego, które nie powoduje uszkodzenia szkliwa. Następnie wykonujemy zabieg piaskowania i polerowania. Dzięki temu przywracamy zębom ich naturalny kolor oraz gładkość.
W ramach wizyt profilaktycznych naszym pacjentom oferujemy:

  • usuwanie kamienia nazębnego,
  • usuwanie osadu – piaskowanie,
  • fluoryzację – lakierowanie zębów,
  • lakowanie,
  • profesjonalną naukę szczotkowania,
  • wskazówki żywieniowe.

oraz pomoc przy doborze profesjonalnych artykułów do utrzymania higieny jamy ustnej.

Podczas wizyt profilaktycznych i kontrolnych, które zalecamy odbywać co 6 miesięcy, nasi pacjenci otrzymują również indywidualne wskazówki jak utrzymywać higienę jamy ustnej po zabiegach wykonywanych przez wykwalifikowaną higienistkę.
Czas, którzy jest dedykowany na wizyty profilaktyczne w naszej praktyce pozwala na cieszenie się pięknych uśmiechem i samopoczuciem przez naszych pacjentów.

W naszym gabinecie specjalistą w tej dziedzinie jest:

Tomasz Benke

Tomasz Benke

higienista

Dyplomowany higienista stomatologiczny, absolwent Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej, laureat II miejsca w konkursie HIGIENISTA ROKU 2017.

Więcej informacji

Aktywny uczestnik wielu konferencji, Prelegent AsysDent 2018, 2019 oraz międzynarodowej konferencji Whitestock. Autor licznych artykułów publikowanych w branżowych pismach. Jak często mawia, Stomatologia to moja misja, moja pasja.

[nggallery id=23]
Tomasz Benke - ZnanyLekarz.pl